Latvijas Jūras akadēmija atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Tā ir vienīgā institūcija Latvijā, kas piešķir universitātes līmeņa grādus jūrniecības nozarē. 2015./2016. Mācību gadā tika uzņemti 237 studenti un akadēmijā kopā mācījās 916 studenti.

Vēsturiski:

Sākotnēji (no 1989. gada 1. oktobra) Latvijas Jūras akadēmija izglītoja studentus kā daļa no Kaļiņingradas Zivsaimniecības nozares institūta. Mūsdienās tas tiek uzskatīts par LJA dibināšanas gadu. No 1990. gada 25. jūlija līdz 1993. gada 8. janvārim LMA bija viena Rīgas Tehniskajā universitātes no fakultātēm. Kā neatkarīga augstākās izglītības valsts iestāde LMA tika izveidota 1993. gada 8. janvārī, kad tā ieguva pirmo akreditāciju. 2013. gadā Latvijas Izglītības ministrijas un Rīgas Tehniskās universitātes amatpersonas ierosināja LMA uzsākt sarunas par apvienošanos ar Rīgas Tehnisko universitāti, tomēr no 2018. gada maija šīs sarunas nav apstiprinātas.

Augstskola piedāvā bakalaura studiju programmas:

  1. Jūras transports – kuģa vadīšana
  2. Ostu un kuģošanas vadība
  3. Jūras transports – kuģa mehānika
  4. Jūras transports – kuģa elektroautomātika

 

Latvijas Jūras akadēmija piedalās programmā „Erasmus +”. Studentu apmaiņas programmu partneri ir, piemēram, Igaunijas Jūras akadēmija, Piri Reis universitāte un Gdiņas jūras universitāte.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?