Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska ausgtskola, kas atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Vārds “Stradiņš” augstskolas nosaukumā ir par godu Stradiņu ģimenes locekļiem – ietekmīgiem cilvēkiem, kas veicinājuši sabiedrisko un akadēmisko dzīvi Latvijā.

            Rīgas Stradiņa universitāte piedāvā bakalaura un maģistra līmeņa studijas. Vidusskolēniem tāpat kā zinātņu doktoriem ir iespēja studēt RSU un apmainīties ar zināšanām, rast jaunu gudrību “bagāžu” un mācītioes jaunākās tehnoloģijas.

            Universitātē ir 9 fakultātes :

 1. Zobārstniecības fakultāte
 2. Medicīnas fakultāte
 3. Farmācijas fakultāte
 4. Juridiskā fakultāte
 5. Eiropas studiju fakultāte
 6. Komunikācijas fakultāte
 7. Rehabilitācijas fakultāte
 8. Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte
 9. Tālākizglītības fakultāte

Universitātes studenti var izvēlēties pilna laika studijas, kam nepieciešama nedalīta uzmanība, vai nepilna laika studijas, ko gandrīz vienmēr iespējams apvienot ar darbu.

Medicīnas un veselības aprūpes studenti dažādos mācību līmeņos var saņemt valsts finansēdas mācību budžeta vietas, taču labākie sociālo zinātņu studenti saņem mācību maksas atlaides.

            Universitātes motto : Ars longa, vita brevis (tulk. Māksla ir gara, dzīve ir īsa)

            Vēsturiski:

 1. gadā uz Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pamata tika izveidots Rīgas Medicīnas institūts. Iniciatori bija profesori Pauls Stradiņš- ārsts un ķirurgs, Ernests Burtnieks – pirmais Rīgas medicīnas institūta direktors un Ādolfs Krauss – pirmais Latvijas Republikas veselības ministrs. Sākotnēji institūtā bija medicīnas, zobārstniecības un farmācijas fakultātes, kā arī 45 katedras. 1990. gadā institūts tika pārdēvēts par Latvijas Medicīnisko akadēmiju, taču jau 1998. gada 5. aprīlī tika pieņemts lēmums augstskolu pārsaukt par Rīgas Stradiņa universitāti. Laika gaidā šī augstskola attīstījās un izveidojās par universitātes tipa augstākās izglītības iestādi ne tikai medicīnas jomā, bet arī dažādās studiju programmās, kas saistītas ar sociālajām zinātnēm un tiesībzinātni. 2002. gada 13. jūnijā Rīgas Stradiņa Universitāte oficiāli mainīja savu nosaukumu un to lieto arī mūsdienās.

            Mūsdienās Rīgas Stradiņa universitāte ir valsts finansēta augstskola, kas piedāvā daudz un dažādas studiju iespējas, kā arī ļauj realizēt dažādus zinātniskus projektus, nodrošinot gan Latvijas, gan ārzemju veselības aprūpes un sociālo zinātņu ekspertu palīdzību. Tā ir vienīgā Latvijas universitāte, kas tradicionāli ir integrēta valsts veselības aprūpes sistēmā un tādējādi nodrošina veiksmīgu universitātes darbību, kas ir priekšnoteikums efektīvai veselības aprūpes sistēmas pastāvēšanai Latvijā.

Skolēni un skolotāji

RSU studentu-skolotāju attiecība ir 1:10. Kopējais studentu skaits ir aptuveni 7 000, savukārt RSU darbinieku kopējais skaits ir aptuveni 1000. RSU mācīšanas valoda galvenokārt ir latviešu valoda, tomēr arvien vairāk fakultātes un nodaļas piedāvā arī programmas angļu valodā starptautiskiem studentiem, kuri mācās medicīnu, zobārstniecību, farmāciju, fizioterapiju, sabiedrības veselību utt. RSU starptautiskie studenti patlaban veido vairāk nekā 24% no universitātes studentu skaita. 2017. gadā 42% ārvalstu studentu bija no Vācijas, 18% no Zviedrijas, 9% no Somijas un 8% no Norvēģijas. Tajā pašā gadā 88% ārzemju studentu studēja Medicīnas fakultātē un 11% – Zobārstniecības fakultātē.

Rīgas Stradiņa universitāte nav ierindota  ne 2019. gada 1000 pasaules labāko universitāšu topā, ne 450 labāko Eiropas universitātāšu reitingā.

Zīmīgi absolventi:

 • Ingrīda Circene – Latvijas veselības ministre (2003-2004, 2011-2014)
 • Valdis Zatlers – Latvijas valsts prezidents (2007-2011)
 • Teodors Eniņš – Ieviesis magnētisko impulsu terapiju
 • Ilze Vinķele – Labklājības ministre (2011-2014)
0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?