Rīgas Tehniskā universitāte ir vecākā tehniskā universitāte Baltijā, dibināta 1862. gada 14. oktobrī. Tā atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā un agrāk bija zināma ar nosaukumu – Rīgas Politehniskais institūts un Rīgas Politehnikums.

 

            Vēsturiski:

Rīgas Politehnikums bija pirmais Politehniskais institūts Krievijas Impērijā. Tas piedāvāja iegūt grādu lauksaimniecībā, ķīmijā, inženierzinātnēs, mehānikā, tirdzniecībā un arhitektūrā, mācoties vācu valodā. 1896. gadā to pārdēvēja par Rīgas Politehnisko institūtu, un mācību valoda tika mainīta uz krievu valodu. Arhitektūras fakultātes izveide 1869.gadā bija ļoti nozīmīga, jo tā vēlāk Rīgai sniedza pašmāju arhitektu grupu, kas veicināja raksturīgās jūgendstila arhitektūras attīstību Rīgā.

Pirmā pasaules kara sākumā 1914. gadā Rīgas Politehniskais institūts tika evakuēts uz Maskavu un strādāja tur līdz 1918. gadam. Pēc tam daļa fakultātes atgriezās Latvijā un pievienojās jaunizveidotajai Latvijas Universitātei.

Rīgas Politehniskais institūts tika atjaunots 1958. gadā inženieru nodaļai atdaloties no Latvijas Universitātes. 1990. gadā to pārdēvēja par Rīgas Tehnisko universitāti. Pašlaik universitātē ir 9 fakultātes:

 

 1. Arhitektūras fakultāte
 2. Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
 3. Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
 4. Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
 5. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
 6. E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte
 7. Inženierekonomikas un vadības fakultāte
 8. Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
 9. Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte

 

Rīgas Biznesa skola

Rīgas Biznesa skola ir Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība. Tā tika dibināta 1991. gadā, ciešā sadarbībā ar Ņujorkas Valsts universitāti Buffalo (ASV) un Otavas universitāti (Kanāda), un tā bija pirmā augstākās izglītības iestāde Baltijas valstīs, kas piedāvāja biznesa vadības maģistra grādu (MBA). Skolai pašlaik ir vairāk nekā 800 absolventu. Izglītības standarti un struktūra ir pārņemti no Ziemeļamerikas stila MBA, kas ietver gadījumu izpēti, strādāšanu grupās un aktīvu piedalīšanos lekcijās.

 

Reitingi

Rīgas Tehniskā universitāte ir ierindota 800+ klasē Times Higher Education World University klasifikācijā 2019. gadā. QS Pasaules universitātes 2019. gada izdevumā tā tika ievietota 751. vietā no 800. RTU ir ierindota 57. vietā starp EECA (Austrumeiropas un Centrālāzijas) universitātēm, padarot to par otro labāko augstskolu Latvijā (aiz Latvijas Universitātes) un septīto labāko Baltijas valstīs.

 

Zīmīgi absolventi:

 • Vilhelms Ostvalds – ieguvis Nobela prēmiju ķīmijā
 • Pauls Valdens – ķīmiķis, kas izgudroja “Valdena apgriezenību”

Fridrihs Canders – sākotnējās raķešu būves zinātnieks

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?